EKKO | 2023-11-01 - Daniel Blumberg: «Gut»

Daniel Blumberg: «Gut»

(Mute / UK)

Vi starter årets Ekkofestival med en kroppslig intimkonsert på Cornerteateret hvor den engelske artisten og komponisten Daniel Blumberg fremfører sitt nyeste album «GUT» (Mute, 2023)

Blumberg er en av samtidsmusikerne som arbeider med konseptuelle utgivelser. Da engelskmannen ble diagnostisert med autoimmun tarmsykdom for fem år siden, omgjorde Daniel smerten og frustrasjonen til albumet GUT.

Under innspillingsprosessen ville Blumberg ta med lytteren inn i sine egne tarmer - inn i sykdommen, og forsøkte å svelge mikrofoner. Resultatet er et gurglende, heseblesende, rått uttrykk som både er vakkert og forstyrrende.

Innspillingene baserer seg på stemmen til Blumberg støttet opp av bassmunspill, trommemaskiner og synthesizers.



Dato: onsdag 1.11.

Tid: 21:00

Sted: Cornerteateret – Møhlenpris

Åpningstid: 19:00 - 23:00

Billetter: Dagspass: 220,-, Festivalpass 900,-


Dagens program