2023-11-05 - Kirkekaffe & søtabete

Kirkekaffe & søtabeteEkko inviterer menigheten til gratis kaffe(les toddy!) og søtabete i forkant av konserten, vår versjon av en klassisk kirkekaffe. Når menigheter møtes til kirkekaffe i menighetshuset etter messe, går praten lett over en kaffetår og enkel servering. Helt fra de eldste tider har menigheten hatt behov for å møtes slik fortæring av hjemmebakst og varme drikke, og samlingene har hatt stor betydning både i det offentlige liv og for bygdefolk imellom. Kirkekaffen har vært så viktig for menighetene rundt om i landet at de iblant omtales som «det tredje sakrament», etter dåpen og nattverden.Dato: søndag 5.11.

Åpningstid: 18:00 - 21:00

Tid: 18:00 - 19:00

Sted: Slettebakken Kirke

Billetter:Dagspass Søndag 5.nov
Gjelder kirkekaffe + konserten med Colleen i Slettebakken kirke.
220 Kr