Uke 41 - Visuelle eksperimenter, skrangledisco og latin-spesial
Tirsdag 7. oktober → Feedback vol. 4: Ola Lysgaard (VJ)
Feedback er Østres serie dedikert til visuelle eksperimenter. Her får byens vj-er, lysteknikere og visuelle kunstnere tilgang til scenen for å utforske nye ideer i møte med publikum.
Til fjerde utgave tarOla Lysgaard oss med inn i en interaktiv opplevelse av sanntidsvisualisering, der publikum selv blir en del av verket.
Fri entré.
Østre 2. etasje
18:00–21:00
Fredag 10. oktober → Alejandro på Østre vol. 5: Latin spesial
Når høsten senker seg over Bergen, holder Simon Alejandro varmen i live i første etasje.
Denne utgaven av Alejandro på Østre er en feiring av latinamerikansk musikk, med gjeste-DJene Kayoo, Berta og Amillibak spakene. Forvent en kveld som beveger seg fra salsa og brasiliansk jazzfunk til reggae og baile – alt pakket inn i den karakteristiske Alejandro-stemningen.
Østre 1. etasje
22:00–03:15
50 kr i døren
Lørdag 11. oktober → Bjørn Torske – i fri flyt hele natten lang
Hva hadde norsk elektronisk musikk vært uten Bjørn Torske?
Fra tidlig techno i Tromsø til dagens skrangledisko i Bergen har Torske satt sitt preg på klubbmusikken i over tre tiår. Denne kvelden får du Torske i sitt ess – alene bak miksepulten hele natten. Forvent alt fra pling-ploing og hypnotisk house til uforutsigbare rytmiske sprang og et dansegulv i konstant bevegelse.
Østre 2. etasje
23:00–03:30
100 / 150 kr
