Archive

Dato

onsdag 1.11. - søndag 5.11.2023

Title

EKKO XX

Artister

Hideki Matsutake aka Logic SystemColleen: «Le jour et la nuit du réel»Rroxymore: «Perpetual Now»Sotofett & LNSGrand River: «All Above»Maria Horn & Sara Parkman: «Funeral Folk»Daniel Blumberg: «Gut»Brother MayAfrorack & Jessica EkomaneInnerst Inne: Tilliander & KarlssonZoë Mc Pherson33emybwAbdullah MiniawyTrym Søvdsnes12 timers dj-maraton vol.2Kirkekaffe & søtabeteAdmir KorjenicPeter MeanwellEkko DjsKamuflars: «Windows»Etterfest på KennelNivhek: «Engine»Sara Miran: «Det ulmer under overflaten»Fergus Tibbs: «Acid re-work»Joakim Faxvaag: «Nervous Exposure»LydbenkenMatteo Marangoni & Dieter Vandoren - «Komorebi»

Dato

onsdag 2.11. - søndag 6.11.2022

Title

EKKO XIX

Artister

Caterina BarbieriBuilding Instrument: Månen, ArmadilloHiro KoneBendik GiskeHuerco SAJASedef AdasiWaq Waq KingdomDMX KrewVanligt FolkSlikbackDj Scotch EggHildisvíniKromoplastikJulie SilsetSagittarii AcidBjørn Torske & Rogério Brandão: «O Nosso Pão»Banzha x Ekko: Alskua b2b Trym SøvdsnesMalene MonslaupNnNnaddaKrassMorten JoeReckless KettleSnæi JackCarmencitaSausanDj FlakyAndreas KühneToyota CarinaRian Treanor: Intersymmetric_NNNB_BekIoana Vreme Moser: The Politics of parts: «Sizzling Semiconductors»Autechre

Dato

fredag 22.10. - søndag 31.10.2021

Title

EKKO FESTIVAL XVIII

Artister

Loraine JamesSØS Gunver Ryberg «Resist this change is to resist the essence of existence»Dis FigDungeon AcidSissel WincentMokiraSnorre Magnar SolbergJulie SilsetO. BlomAlskuaAndré Bratten «Design»Jim O'Rourke «Machina Sopora»Vivian Wang «Alt Human»Matmos «If All Things Were Turned to Smoke»Mariam Rezaei «The Sound of Hate»Lasse Marhaug «Context»Introduksjon ved Lasse Marhaug, Vivian Wang & MatmosMølje: Trym Søvdsnes, Stine Lundberg, club.feet, Sindre RuudInre Kretsen GruppJimi Tenor, Tatu Rönkkö, Islaja, Rudi Valdersnes «Trashkestra»Telephones b2b Vale BudinoVilde TuvNiilasMari Kvien Brunvoll «Den delte byen»Skatebård «Tårnets Plass»Niilas «Between Borders»Vetle Junker «MAD»Amalie Holt Kleive «Vår Siste Sommer»Non-stop kino: Mika Taanila «Collapsing Worlds»Film: «Sisters with Transistors»Film «Subharchorden»Jessika Khazrik (EKKO 2021)Silje Grimstad: Glass GlareKim Hankyul: Flight of the BumblebeeH.O.T.M.A.T.

Dato

torsdag 1.10. - lørdag 14.11.2020

Title

Ekko Festival nr. 17

Artister

Rroxymore: «Perpetual Now»JIJUNon–FrontalNuts & Bolts: YdhessaRefract / RecurseRudi Valdersnes24TIMERS DJ–MARATONMoon Relay – «_…-``-…_»Pellyvision«The Practice Of Love» – Jenny HvalJaga Jazzist«Silencio & the Echo Bolero Stars» Lars Horntveth med BIT20 Ensemble, Ståle Storløkken & Axel SkalstadSuper Heavy MetalStrings & Timpani med Espen Sommer EideIsland ExpressSeeing Sound CinemaThe TempestRefract / RecurseSØS Gunver Ryberg «Resist this change is to resist the essence of existence»

Dato

onsdag 23.10. - lørdag 26.10.2019

Title

Ekko Festival nr. 16

Artister

Giant SwanDj. flugvel og geimskipDj NobuAstrid SonneCeephax Acid CrewBeta LibraeButtechnoDj MarcelleDeathprodMim SuleimanWilliam BasinskiEllen Arkbro «Chords for Organ»LindstrømCarla Dal FornoSugai KenCéline GillainO.M. TheoremEl Syntax TO!Karima FBergen Techno City CrewThe Secret SoundKorjenic / BlattmannVers Libre x EkkoArtistsamtale: Dj MarcelleArtistsamtale: Dj. Flugvél & GeimskipArtistsamtale: William BasinskiArtistsamtale: Ceephax Acid Crew, GWEM & Vj the C-menEkko dj: Vilde TuvEkko dj: NiilasVers Libre x Ekko

Dato

lørdag 27.10. - lørdag 3.11.2018

Title

Ekko Festival nr.15

Artister

Deena AbdelwahedInga MauerKaren GwyerElena ColombiEjecaTapageBjarkiLegoweltVilde Tuv - BestillingsverkHieroglyphic BeingMarie DavidsonSteffiK-X-PVisible CloaksKaada Huizing & ValdersnesNikolas Aasheim & Simon OpitzPerelLolina aka Inga CopelandIlpo VäisänenJASSS«RAST» Korjenic & RickhardSindre RuudChristian TiltSmerzNene HKaukolampiEspen T. HangårdArthur HureauThomas UrvTrym SøvdsnesJulie SilsetJiska Huizing«Talking Synths» med Legowelt«Talking Flutes» med Vilde TuvLytteklubb: Skatebård & Perel«Ny Norsk Kulturarv» Kaada, Annie & SvanevikFILM: «The Man from Mo`Wax»Skatebård

Dato

lørdag 21.10. - lørdag 28.10.2017

Title

Ekko Festival nr.14

Artister

Nina KravizKara-Lis CoverdaleTami TLaurel HaloAndy StottCarl StoneFakethias Islam ChipsyCarl Stone (multikanalskonsert)Moon RelaySØS Gunver RybergMan DuoJimi TenorJoakim Blattmann & Ricardo del PozoDJ Fett Burger & Luca LozanoRoar Sletteland «Dubtables»Ida NerbøRudi & AdmirB.L.A.D. «FEED ME» «Sähkö» The Movie Jiska HuizingTrym SøvdsnesJulie Silset

Dato

torsdag 28.9. - fredag 29.9.2017

Title

Vill Vill Vest 2017

Artister

Carmen VillainLekende lettSkatebårdHi TomSoftcore untd.IntertwineCharlie SkienNiilasMarte HveemDj Bounce DriverPandreasJawn RiceL.U:N.AJimi SomewhereJonas Hibiki

Dato

onsdag 26.10. - fredag 4.11.2016

Title

Ekko Festival nr.13

Artister

Jenny HvalLiima (Efterklang + Tatu Rönkkö)Ata KakAïsha DeviMolly NilssonGundelachMøster!DJ Fett BurgerGuy AndrewsTrioerMyriam Bleau «Soft Revolvers»Pieces of JunoSamuel Kerridge «Fatal Light Attraction»Heyerdahl & PandreasSex JudasRudi ValdersnesStiletti-AnaDoktor VieEkko DjsAndre Bratten dj-setMulti: NiilasDj-MaratonMulti: Bethan KelloughNon-Stop Kino: «Working for the working man»SRiB utesending – So What: Trist Pike (live)Lydbenken: Rudi Valdersnes & Torjus Slettsnok «Over Stadt»

Dato

onsdag 28.10. - søndag 1.11.2015

Title

EKKO Nr. 12

Artister

Max Cooper «Emergence»André BrattenInga CopelandKindness dj-setRangleklodsThe Megaphonic ThriftRival ConsolesEast India YouthRroxymoreStian WesterhusVaghe StelleLong-SamKahuun & KohibVerdensrommetdePresnoAli Parandian: «Untitled I, A Poem for Norway» Ali Parandian: «Untitled I, A Poem for Norway»BardspecDJ Peter MeanwellNiilasC.A.R.Stine Janvin MotlandHageBITWaves«KROM» Njaal Paulsberg, Jon-Erik Boska, Birk Nygaard«Ma.org Pa.git»: Alexander Rishaug, Ivar Bjørnson, Sigbjørn ApelandEKKO DjsPlutopop

Dato

Friday 17.10. - Saturday 25.10.2014

Title

EKKO Nr. 11

Artister

Nils Frahm, Dj Harvey, Biosphere & Skatebård (bestillingsverk), Future Brown: Fatima Al Quadiri, Nguzunguzu & J-Cush, Shackleton, Floating Points, Luke Abbott, Evian Christ, Jaakko Eino Kalevi, Suzanne Ciani & Neotantrik, Walls/Oram «Sound Houses», Tarjei Nygård & Are Foss , Rrose, Tm 404, Flø Ratkje Rishaug & Tafjord «Analogikk», Silje Nes «Mirrored/Mirror», Dj Admir Kenan & Grey Chalk, Cakewalk & Blank Blank, Meidell & Nygård «Dialogues», Drippin, Pandreas, Dj Andrew Christopher, Dj Øde Øyvind, Lysgaard, U-TeQ «ElektrOdysse», Vj Bn & Faxvaag

Dato

Friday 25.10. - Saturday 2.11.2013

Title

EKKO nr. 10

Artister

Pantha du Prince & the Bell Laboratory , Jon Hopkins , Actress, Andrew Weatherall , Mykki Blanco , Telephones & Chmmr «Aloha Boreale» , Holly Herndon , Hunee , Vessels , Majikal Cloduz , André Bratten , Spire «The Organ - The Emperor of instruments» , Stockhaus , Torkelsen , Vinny Villbass , Fjernsupport , Electric Audio Unit , Admir Kenan , Sanhueza , Unge Lovende Larsen , Stocken & Svanen , Birk Nygaard , Aurland Heartbeat, Morten Kvamme «Light crossing Light»

Dato

Monday 27.5. - Tuesday 28.5.2013

Title

Mellom Lyden

Artister

William Basinski, Marina Rosenfeld, Deathprod: Treetop Drive, Camilla Barrat-Due, B/B/S, Lis Rhodes: Light Drive, Ekko soundsystem

Dato

Saturday 20.10. - Saturday 3.11.2012

Title

Ekko nr. 9

Artister

Todd Terje, John Talabot, Âme, Jimmy Edgar, El Perro Del Mar, Gus Gus, Gavin Russom, Pearson Sound, Ital, Balam Acab, Monolake: «Ghosts in Surround», Sandra Kolstad, Stian Westerhus, Barker & Baumecker, Skatebård: «Transilvanian Galaxi», Trevor Jackson, Lemur: Critical Band, Sewing Machine Orchestra, Origami Boe, Bjørn Torske, Boska, Snasen, Drink to me, Tobii, Sprutbass, Mikal Telle, «Shut up and play the hits», Sanhueza

Dato

Friday 23.9. - Saturday 1.10.2011

Title

Ekko nr. 8

Artister

Pierre Henry, Planningtorock, Brandt Bauer Frick, Casiokids, White feat. Susanne Sundfør, Isolée, 120 days, Optimo djs, Holy other, Atom: Henke & Bauder, Matias Aguayo, Tristan Perich: «1-bit symphony», Ungdomsskulen: «Gimme Ten», Sail a Whale, Gala Drop, Bjørn Torske, Peter Vogel: «Minimal Musik Objekte», Pyhufnt, Baertur, Machine Birds, Joyce Hunterding: «Aura» , Moha!, Sanhueza, Mattis With, Martin Andal, Asel, Dønn i Støtet, Nd_Baumecker, Burning God Little, Mari Kvien Brunvoll, Appleblim, Alex Nowitz, Tanja Orning

Dato

Friday 15.10. - Saturday 23.10.2010

Title

Ekko nr. 7

Artister

Moderat, Lo-Fi-Fnk, Kim Hiorthøy, Niki and the Dove, Diskjokke Band, Lasse Marhaug «Kassett» , Casiokids pres: «Shuffle», Nosaj Thing Visual Show, Tim Hecker, Vinnie Who, The New Wine, Svarte Greiner, Tim Sweeney, Walls, PVT, Tim Exile, Phonphani, Jeff Carey, Telephones, Pow Pow, Chmmr, Skatebård & Asel, Velferd, Pastor & Touchable Terrence, Henning & Håvard, Sanhueza, Line Ira

Dato

Thursday 24.9. - Saturday 26.9.2009

Title

Ekko nr. 6

Artister

Röyksopp, Efterklang, Glass Candy, Karin Park, Efterklang, Megaphonic Thrift/Sten Ove Toft: «Neues Problem», Andreas Tilliander, Telephones, Moby Dictator, The Field, Nite Jewel, Real Ones Instrumental «Ekko», Todd Terje, Woolfy (DFA), Clark, Jonathan Johansson, Action Beat, Rishaug/Watz, Detachments, Brain Machine, Spectral Empire, Voltek, Danioh, Bodi Bill, Of Norway, Woo, Pastor, Sarahs Postcard, Velferd, Svarte Greiner, Terje Bakke, Tobii

Dato

Tuesday 29.4. - Tuesday 29.4.2008

Title

The Fix

Artister

Diplo, Bruaka, A-Track, Flosstradamus, Familien, Ebonoy Bones, Matt & Kim, Chrome Hoof, Lykke Li, Four Tet, As in Rebekkamaria, Diskjokke, The Clik Slik , The Work, Lyd, Mix/Scratch, Indiegranskaien, Pastor, Asel

Dato

Wednesday 3.9. - Friday 5.9.2008

Title

Ekko nr. 5

Artister

Annie, Booka Shade, Black dice, Radioclit, Limping Boy, Grovesnor, Whites boy alive, Zombie Zombie, Dexter, Free blod, New Judas, Pets on Prozac, Downtown, Huoratron, A certain ratio, Mari Kvein Brunvik, Maseslys, Wouter Van Veldoven & Greg Haines, Syntax Terrorkesten, Tilt & Thomas Danger, Alpo ja Tomi, New Wine, Planningtorock, Asel, Line Ira, ND_Baumecker, Banjo Or Freakout, Automat.Piss.Tool, Skatebård, Danhoi, Pastor, Joakim Faxvaag, Luftmencsh, Anja Von Egebakken & Tom Gan, Lena Buchaz & Janette Bu Vindenes, Andreas Knag Danielsen, Ørjan Ingvaldsen, Stine Beldeb Røed, Rannveig Lohne & Camilla Løland

Dato

Wednesday 29.8. - Saturday 1.9.2007

Title

Ekko nr.4

Artister

Kleerup, Lasse Marhaug, Sissy Wish Bizarre, Ungdomsskulen, Op:l Bastards, Kings of convinience, Krisp (Bjørn Torske), Vakum, Skatebård, Dj annie, Komonde, Datarock Dj set, Powerblytt, Indiegrandskauen, Me at sea, Gocab

Dato

Wednesday 19.10. - Saturday 22.10.2005

Title

Ekko nr. 3

Artister

ESG, Lopazz, MU (Kanamori), Pier Bucci, Zarkuss Poussa, Kissogram, Mikkel Metal, Oslo Athletico, Duracell, Vakttomet, Naked Ape, Kango Stein Massive, Ezo + Flex (Bjørn Svin / Prinz Wzo), Moen meets me at the sea (Øystein Moen), Justice Yeldham, Apt, Lackluster, Kunt, Goto80, John Hegre, Usb / Usa, Rigas, Nora Keyes, Pflum / Olesen, Tpre Jazztobakk, Andreas Meland, Kjempetjukk Bussjåfør, Vakuum (Thomas Urv), Gocab, Maurice Fulton, Andy Baumecker, etthew Styles, Woo, U-teq, Eko Allstars, Jan Banan, Transformator Lydsystem, Asel & Mikal Telle, BIT20 ensemble vs Ekko med Ellen Røed, Jarle Rotvatn, Peter Kates, Ingela Ølen, John Hegre, Nils Are Drønen, Biosphere (Pastasnik), Mental Overdrive , Ismistik, Dj Robert Leiner, Dj Beam 72, Dj Utahnizer

Dato

Wednesday 29.9. - Saturday 2.10.2004

Title

Ekko nr. 2

Artister

Polytron, Dub Tractor, Ryfylke, Jeans Team, Nu Science, Acustic, Mr Velcro Fastener, Andreas Tilliander, Aavikko, Bjørn Torske, Datarock, Dupermann, Plexus, Elektrofant, Fibla, Houratron, In Sweix, IO, System, Midaircondo, Lupo, Mejamyouspam, Ost & Kjeks, Rumpistol, Skatebård, Edel, Toy, Nopia, Ola Bergman, Qebo, Wevie Sonder, Gunter Adler, Me at sea, Asel, Nuteq, URB, Woo, Sex tags

Dato

Thursday 20.3. - Sunday 23.3.2003

Title

Ekko nr. 1

Artister

Lupo, Bad Bikini, In Sweix, Rundfunk, Brothomstates, Datarock, Emmon, Fia Famous, Imatran Voima, Bauri, Kaptein Kaliber, Hundarna Från Söder, Lackluster, Karsten Pflum, Pavan, Kim Hiortøy, Nopa, Uusi Fantasia, New Speak, Bjørn Svin, Nu Science, Sofus Forsberg, Annie, Asel, Dubsland, Fusa, Gymbag, Joakim Haugland, Jonas Olesen, Mikal Telle , Nuteq, Silje, Slummer, Anders Jørgensen, David Giese, Emma Nylén, Frans Carlqvist, Ian F. Antonsen, Lena Buchacz, Grandpeople, Måns Nymans, Ola Bergman , Silje Heggren, Sinus, Sofia Sandlund, Hagenissen, Tormod Amundsen